Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiauliuose spalio 1-ąją senjorams nebus laiko nuobodžiauti

2023 m. spalio 1 d. Šiauliuose bus minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių ir Pasaulinė muzikos diena. Minėti šventinę dieną senjorai galės dalyvaudami koncertuose, šokių vakare, romansų popietėje, edukaciniuose užsiėmimuose, ekskursijose ir kitose įvairių Šiaulių miesto įstaigų ir organizacijų paruoštose veiklose. Spalio 1-ąją miesto kavinės ir arbatinės tradiciškai senjorus vaišins kavos ir arbatos puodeliu, tad garbaus amžiaus miestiečiams beliks išsirinkti sau tinkamą kompaniją bei vietą, kurioje jie galės ramiai vieni su kitais dalytis šventinės dienos atradimais. Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginiai nemokami.

Daugiau nei trisdešimt metų spalio 1-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, kuria siekiama atkreipti žmonių dėmesį į senjorus kamuojančias problemas ir bandoma padėti jas išspręsti. Šiauliuose, kaip ir kituose Lietuvos miestuose, įprasminti šią dieną bandoma garbaus amžiaus miestiečiams dovanojant puokštę pačių įvairiausių renginių ir pramogų, kurios jiems dovanoja gerą nuotaiką ir suburia bendraminčius į vieną vietą. Spalio 1-ąją minima ir Pasaulinė muzikos diena. Ja siekiama žmonėms parodyti, kad nesvarbu, kokio žanro muzikos kūrinių klausome ar patys muzikuojame, svarbiausia – mėgautis muzikos teikiamais džiaugsmais.

„Kultūra vienija žmones, todėl spalio 1-ąją kartu su mieste veikiančiomis įstaigomis ir organizacijomis senjorus kviečiame švęsti jiems skirtą dieną dalyvaujant renginiuose. Viliamės, kad bendraminčių būrys, nemokamas karšto gėrimo puodelis ir, žinoma, kultūrinės iniciatyvos praskaidrins ne tik jų dieną, bet ir padovanos naujų pažinčių ar dvasinių patyrimų“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.

Tarptautinei pagyvenusių žmonių ir Pasaulinei muzikos dienai paminėti skirti renginiai Šiauliuose prasidės nuo pat rugsėjo 29 dienos. Čia mieste vyks protų mūšis, lauks literatės Dalios Stasaitytės-Griškevičienės poezijos knygos „Pusė uogos“ pristatymas. Šeštadienį Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ kartu su partneriu Šiaulių kultūros centru senjorus pakvies į klasikinės muzikos koncertą „Rudens svajos“. Renginyje gerą nuotaiką dovanos Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. Sigitas Vaičiulionis, dirig. Gediminas Brūzga), solistai: Ieva Barbora Juozapaitytė, Marija Kacilevičiūtė, Juozas Janužas, Romualdas Juzukonis ir Gediminas Brūzga (saksofonas). Šventinį koncertą ves Raimonda Sližienė. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad į renginį žiūrovai bus įleidžiami su kvietimais, kuriuos iš anksto pasiimti galima Šiaulių kultūros centro kasoje.

Pirmąją spalio dieną senjorams nebus laiko nuobodžiauti, mat nuo pat ankstyvo ryto jų lauks įvairios pramogos. Šiaulių kultūros centre garbaus amžiaus miestiečiai bus kviečiami dalyvauti kūrybiniame-edukaciniame užsiėmime „Muilas savo rankomis“, kurio metu senjorai gamins rudeninių spalvų ir kvapų pripildytą muilą savo namams. Į edukacinį užsiėmimą būtina registracija tel. +370 678 53 171 arba el. paštu .

Kiek vėliau, nuo 15 val., Šiaulių kultūros centro Didžiojoje koncertų salėje pasinerti į sentimentų kupinus laikus kvies grupės „Nerija“ koncertas. Renginio organizatoriai viliasi, kad gerai žinomos dainos senjorus išjudins ne tik dainuoti kartu su grupe, bet ir pakvies šokti. Kvietimus į koncertą iš anksto galima pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje. Šventinį vakarą energinga gaida užbaigti bus galima šokių aikštelėje. Čia muzikinį foną nuo 17 val. Šiaulių kultūros centro pramogų salėje „Maksas“ padovanos grupė „Šiaurės pašvaistė“.

Spalio 1-ąją garbaus amžiaus miestiečiai bus kviečiami dalyvauti ekskursijose, fotosesijoje ir kitose veiklose, kurias jiems padovanos įvairios Šiauliuose veikiančios įstaigos ir organizacijos. Taip pat šventinę dieną miesto senjorai turės galimybę nemokamai vaišintis kava, arbata Šiaulių miesto kavinėse, arbatinėse bei restoranuose. Akcijoje dalyvaujančių kavinių sąrašą ir visą Tarptautinės pagyvenusių žmonių ir Pasaulinės muzikos dienos renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro (www.siauliukc.lt) ir Šiaulių miesto savivaldybės (www.siauliai.lt) interneto svetainėse.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, mob. +370 671 42 901, e. p. .

Rolando Parafinavičiaus ir Kamilės Lionikaitės nuotr.

Šiaulių kultūros centro Komunikacijos skyrius