Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Ekonomikos ir inovacijų ministrė su Šiaulių meru aptarė svarbių projektų pažangą mieste

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šiandien lankėsi Šiauliuose, kur su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku aptarė mieste vystomus verslo plėtrai svarbius infrastruktūros projektus. A. Visockas susitikimu džiaugiasi ir sako, kad jis parodė tvirtą abiejų šalių įsipareigojimą skatinti naujoves, klestėjimą ir pažangą mieste.

Ministerijos parama skatina ryžtingai siekti tikslų

Susitikimo metu plačiai aptartos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) investicijos mieste, dar birželio mėnesį Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija prisidėjo prie ypatingos svarbos projekto įgyvendinimo   Šiaulių regiono ekonominiame mazge, kurį sudaro Šiaulių pramonės parkas, Šiaulių laisvoji ekonominė zona, ir skyrė 4,58 mln. eurų (LEZ).

„Ne tik aš, bet ir visi šiauliečiai esame dėkingi už EIMIN dosnią paramą geležinkelio infrastruktūrai įrengti. Jūsų veiksmai ne tik suteikė finansinių galimybių pasistūmėti link projekto pabaigos, bet ir įžiebė manyje naują ryžtą. Tai, kad tikite mūsų idėjomis, mane įkvepia toliau ryžtingai dirbti ir nesustoti, kol šis projektas nepasieks pilno įgyvendinimo“, – atviraudamas kalbėjo A. Visockas.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė pabrėžė tvirtą ministerijos pasišventimą stiprinti visų Lietuvos regionų ekonomiką ir puoselėti verslumą. Vizitas Šiauliuose tik dar kartą patvirtino ministerijos  norą bendradarbiauti su vietos valdžia siekiant bendrų tikslų, kurie neapsiriboja vien patogios infrastruktūros verslui skatinimu.

Infrastruktūra svarbi, tačiau investicijos į žmogų – svarbesnės

Atliepiant itin didelį inžinerinės krypties ir informacinių technologijų specialistų poreikį, kurių ypač trūksta pramonės tradicijas išlaikantiems Šiauliams, aukštosios mokyklos Šiaulių regione yra vienos iš daugiausiai gaunančių ministerijos skiriamų skatinamųjų stipendijų STEM srities programas pasirinkusiems studentams. 2020 m. Šiaulių regiono aukštosioms mokykloms buvo paskirtos 66 stipendijos, 2021 m. –  79, 2022 m. –  66, o šiais metais suplanuotos 64 stipendijos.

„Infrastruktūra ekonomikos vystymuisi svarbi, tačiau reikia nepamiršti, kad žmonės yra visa esmė. Investuotojų pritraukimas priklauso ir nuo talentų pasiūlos, todėl skiriame stipendijas, kurios skatina jaunimą pasirinkti Šiaulių aukštąsias mokslo įstaigas ir užmegzti karjerai svarbius ryšius“, – apie perspektyvas Šiauliuose kalbėjo ministrė.

Diskusijos baigėsi aukšta nata – tiek ministrė, tiek meras išreiškė bendrą norą toliau dirbti kartu ir siekti kuo geresnių gyvenimo sąlygų šiauliečiams.

Mero padėjėja Alaina Štreimikytė, Vitalio Lebedžio nuotr.