Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Pasaulio stipriausi ugniagesiai gelbėtojai lankėsi savivaldybėje

Prieš savaitę į Lietuvą iš Našvilio, Tenesio valstijos (JAV), grįžo Lietuvos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų rinktinė, Pasaulio stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo čempionate antrus metus iš eilės iškovojusi čempionų titulą ir šūsnį medalių. Lietuvai atstovavo 11 ugniagesių gelbėtojų, iš jų net 7 yra Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojai.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas su vyr. specialiste Indre Bubelyte priėmė Lietuvos ir pasaulio stipriausius ugniagesius gelbėtojus šiauliečius, pasidžiaugė iškovotais apdovanojimais ir, dėkodamas už tarnybą bei Šiaulių miesto garsinimą, pripažino, kad būtina visos Lietuvos mastu gerinti darbo sąlygas ugniagesiams gelbėtojams ir palinkėjo atlyginimų ne mažesnių kaip miesto mero.

Buvo prisiminta 2024 metų olimpinė diena, kai masiškiausio Lietuvos sporto renginio programoje pirmą kartą vyko Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatas, kuriame paaiškėjo lietuviai, atstovavę Lietuvai Europos ir pasaulio čempionatuose.

LTOK nuotraukos iš Baltijos ugniagesio gelbėtojo čempionato, 2024-06-08

Komandos vadovas Andrius Ašmontas teigė, jog pergalių paslaptis tikrai nėra sėkmė, jis pažymėjo, kad svarbiausias vardiklis yra komandos narių profesionalumas, greitis ir vikrumas. „Komanda Pasaulio čempionatuose dalyvavo jau šeštąjį kartą. Rinktinės nariai keičiasi, auga nauja karta, rezultatai nuolat gerėja. Čempionate teko nugalėti 450 dalyvių iš 20 šalių. Aukso medalius iškovojome paskutinę dieną atrankos bėgimuose, kuriuose buvo susumuoti geriausi asmeniniai laikai. Finale mišri komanda estafetiniuose bėgimuose pelnė sidabro medalius, o vyrų komanda – bronzos“.

Andrius Ašmontas

Pirmo diviziono vyrų individualioje rungtyje 3 vietos laimėtoju tapo Lukas Leonavičius, kuriam teko įveikti daugiau kaip 400 vyrų, o prizininkus ant pakilos skyrė vos kelios šimtosios sekundės. Lukas čempionato metu užfiksavo ir savo asmeninį oficialų rekordą 1:17.55 min, o pasaulio rekordas elito grupėje – 1:14.76 min. Lukas minėjo, kad nuo šių metų atsirado skirstymas į divizionus, jis siekia patekti į pirmąjį, kuriame reikia pagerinti 1:16.88 min. laiką.

Lukas Leonavičius

Į priėmimą Lukas atsinešė visus čempionate iškovotus medalius ir pernai gautą čempionų žiedą. Šiaulietis pabrėžė, kad siekia tokių žiedų surinkti bent 10.

Laimonas Kivilius turėjo tikslą – pasiekti savo puikų asmeninį rezultatą – trasoje užtrukti mažiau nei 2 minutes ir įstoti į „Lion‘s Den“ klubą, kuriame yra tik pajėgiausi pasaulio ugniagesiai gelbėtojai. Šiauliečiui Laimonui pasiekti savo tikslą pavyko, jis tapo devynioliktu lietuviu, įstojusiu į „Lion‘s Den“ klubą. Laimonui Kiviliui čempionato organizatoriai įteikė ženklelį ir sertifikatą, taip pat striukę, simbolizuojančią pasiektą rezultatą jo amžiaus grupėje (iki 60 metų).

Laimonas Kivilius

Į priėmimą atvykęs Remigijus Balčiūnas džiaugėsi galimybe atstovauti savo šaliai pasaulio čempionatuose, kaupti varžybinę patirtį ir kasmet siekti vis aukštesnių tikslų. Remigijus kartu su Lietuvos komandos draugais Luku Leonavičiumi, Romualdu Vilimu, Karoliu Gražiniu ir Gintautu Samauskiu amžiaus grupėje iki 40 metų vyrų estafetėje iškovojo 3 vietą.

Remigijus Balčiūnas

Į priėmimą negalėjo atvykti Regina Bartkutė, kuriai čempionatas buvo ypač sėkmingas.

Pasaulio stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionate „The Wolf Pack“ komanda, kurioje šiaulietė Regina Bartkutė su kolegomis (May Tomervold, Martin Erbe, Sebastjan Vovko ir Aleksander Baran)  pasiekė naują pasaulio rekordą 40–49 metų amžiaus grupėje, laikas 1:13.45 min (miksuota estafetė).

40–49 m. moterų hibridinės estafetės pasaulio čempione tapo Regina Bartkutė, su merginomis Sue Capper, Jacqueline Belluomini, subūrusi komandą „Hot Flash Dash“, pasiekė pasaulio rekordą 2:02.90 min.

40–44 moterų tandeme 2 vietą užėmė komanda „Red Power“ – Regina Bartkutė ir Daniela Primus.

40–44 metų amžiaus moterų individualios rungties 3 vietos laimėtoja Regina Bartkutė 2:34.40 min.

Amžiaus grupėje 40 metų miksuotos estafetės 2 vietos laimėtojais tapo Andrius Ašmontas, Remigijus Balčiūnas, Regina Bartkutė, Marius Gasparėnas, Dovile Gideikaitė.

Pasaulio čempionato organizatorių nuotraukos, jose Regina Bartkutė

Hibridinės iki 40 metų moterų estafetes pasaulio čempione tapo šiaulietė Dovilė Gideikaitė su kolegėmis iš kitų šalių: Oksana Čehmestrenko, Marija Lebedynska, Svitlana Marusenko, Justyna Cichocka. Moterys subūrė komandą „Power and Hot“.

Dovilė Gideikaitė, LTOK nuotrauka iš Baltijos šalių stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo čempionato, 2024-06-08

Šiame Pasaulio čempionate stipriausia pripažinta Lietuvos rinktinė.

Sporto skyriaus vyr. specialistė Indrė Bubelytė

Gintarės Daknytės nuotraukos / Laikraštis "Šiaulių kraštas"