Šiaulių miesto savivaldybė demonstruoja išskirtinį efektyvumą
Svečiai pristatė 2021–2027 metų ES investicijų programos įgyvendinimo regionuose statistiką. Šiaulių regionas buvo įvardintas kaip vienas iš lyderių pagal paskelbtų kvietimų ir pasirašytų sutarčių projektams skaičius. Svečiai pasidžiaugė, kad projektų įgyvendinimo planai parengti pakankamai kokybiškai, atsižvelgiant į gairių reikalavimus pateikti visi reikalingi vertinimui dokumentai.
„Šiaulių regionas – tikras pirmūnas: esate paskelbę daugiausiai kvietimų, pasirašę sutarčių už 46 mln. Eur., suplanavę kvietimų už 176 mln. Eur. ir čia tik Europos sąjungos investicinių fondų dalis, be nuosavo savivaldybių prisidėjimo“, – pradėjusi susitikimą pasidžiaugė CPVA direktoriaus pavaduotoja Jūratė Lepardinienė.
Šiaulių regioną sudaro septynios savivaldybės: Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio ir Akmenės. Tarp jų Šiaulių miesto savivaldybė demonstruoja išskirtinį efektyvumą: viso pateikusi ir ruošdama 9 ES projektų finansavimo sutartis ir taip pasiekdama net 70,4 proc. ES lėšų kontraktavimą. Šis rodiklis atspindi gebėjimą planuoti bei įgyvendinti projektus, prisidedančius prie miesto infrastruktūros gerinimo, socialinių paslaugų plėtros ir ekonominio augimo.
„Iš 118 regiono projektų spalio 31 d. duomenimis vertinimui CPVA pateikti 42 projektų įgyvendinimo planai, iš jų 19 projektų jau pasirašyta arba rengiama sutartis. Čia ryškus lyderis – Šiaulių miesto savivaldybė, pagal sutartis jau „įdarbinusi“ per 70 procentų turimų ES lėšų. Džiugu, kad Šiauliai lyderiauja tarp 60 savivaldybių pagal pradėtus įgyvendinti projektus“, – kalbėjo Šiaulių regiono plėtros tarybos administracijos direktorius Viktoras Strups.
Tikslas – pažangi Lietuva, kurioje galėtumėme matyti vis mažesnį atotrūkį tarp regionų
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasidalino patirtimi, kai nemažai projektų buvo derinami iš anksto, dar nesulaukus kvietimo teikti projektų įgyvendinimo planus. Jis paragino ir kitas savivaldybes ankstinti projektų rengimą.
„Šiauliai jau ne kartą įrodė, kad geba efektyviai dirbti. Šis nuoseklus darbas ir atneša realius pokyčius gyventojams. Tikime, kad mūsų efektyvumas gali tapti pavyzdžiu kitoms savivaldybėms ir esame pasiryžę ne tik toliau vystyti Saulės miestą, bet ir dalytis gerąja patirtimi su kitais regionais. Juk mūsų visų tikslas – pažangi Lietuva, kurioje galėtumėme matyti vis mažesnį atotrūkį tarp regionų“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
Šiaulių miesto savivaldybė bendrai su ES finansuoja įvairius projektus, orientuotus į ilgalaikę naudą miestui. Šiuo metu Savivaldybė yra sudariusi sutartis dėl šių projektų:
- vientiso dviračių takų tinklo kūrimas integruojant bevariklį transportą į bendrą transporto sistemą;
- ikimokyklinio ugdymo paslaugų prieinamumo didinimas Šiaulių miesto savivaldybėje;
- Šiaulių miesto „Romuvos", Dainų ir Salduvės progimnazijų bei Didždvario ir Lieporių gimnazijų lauko infrastruktūros atnaujinimas, pritaikymas ugdymo poreikiams ir funkcionalumo didinimas;
- tankiai apgyvendintos Šiaulių miesto urbanizuotos teritorijos atgaivinimas, žalinimas ir funkcionalumo didinimas;
- edukacinių erdvių įrengimas Šiaulių miesto ugdymo įstaigose, vystant visos dienos mokyklos veiklas;
- eismo saugos gerinimas Šiaulių mieste, šalinant juodąsias dėmes;
- socialinio būsto fondo plėtra Šiaulių miesto savivaldybėje.
Pasiektas rezultatas rodo, kad Šiaulių miestas lyderiauja ne tik savo regione, bet ir nacionaliniu mastu, taip siekdamas mažinti atotrūkį tarp regionų. Sėkmingas bei ankstyvas Šiaulių investicinių projektų strateginis planavimas, finansavimui reikalingų dokumentų savalaikis parengimas ir nuosekli investicijų įgyvendinimo kontrolė reikšmingai prisideda prie visuomenės gyvenimo kokybės gerinimo.