Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

eTwinning programos galimybės. Tarptautinis projektas “Magical human body”

Šiaulių miesto mokytojai yra aktyvūs eTwinning programos dalyviai, o Šiaulių miesto vaikai neretai, mokytojų iniciatyva, tampa eTwinning projektų dalyviais. Šiuo metu eTwinning programoje dalyvauja daugiau nei 50 Šiaulių miesto ugdymo įstaigų, pradedant ikimokyklinėmis ir baigiant gimnazijomis bei profesinio rengimo įstaigomis.

Kas gi ta eTwiining programa? Tai Europos Komisijos ir Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos iniciatyva, kurios dėka Europos mokytojai gali jungtis prie saugios ir nemokamos platformos, skirtos visos Europos mokytojams. Šioje platformoje mokytojai iš Europos šalių gali bendradarbiauti įgyvendinant projektus, diskutuoti internetinėse grupėse, keistis gerąja patirtimi ir tobulinti savo profesinius įgūdžius.

Nors eTwinning platformoje mokytojai gali burtis į grupes pagal juos dominančias temas, nemokamai dalyvauti profesinio tobulėjimo renginiuose, visgi labiausiai mokytojus domina galimybė rengti projektus kartu su mokytojais iš skirtingų Europos šalių. eTwinning programa neriboja dalyvių amžiaus, tad projektuose gali dalyvauti ikimokyklinio, priešmokykinio amžiaus vaikai su savo mokytojais, pradinukai, progimnazijų mokiniai ir, žinoma, gimnazistai. Projektų temos pačios įvairiausios ir, žinoma, atitinkančios dalyvių interesus. Ikimokyklinio amžiaus vaikai gali tyrinėti metų laikus, atrasti paslaptingą dinozaurų pasaulį, pasinerti į pasakų stebuklus, tuo tarpu progimnazijų, gimnazijų mokiniai atlikti inžinerinius darbus, skaitmeninio raštingumo veiklas.

Projekto tema turi būti aktuali vaikams, projektas turi praplėsti jų žinojimą, suteikti papildomų gebėjimų ir žinių. Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ ugdytiniai dažnai įtraukiami į įvairius STEAM temas gvildenančius eTwinning projektus, tokius kaip „STEAM in Fairy tales“, „To STEAM wonderland“, „Let‘s code“, „Magical plants“ ir kt.

Šių mokslo metų rudenį lopšelio-darželio „Pasaka“ priešmokyklinio amžiaus vaikai pradėjo dalyvauti tarptautiniame eTwinning projekte „Magical human body“ kartu su Lietuvos, Turkijos, Rumunijos darželių ugdytiniais. Projekto siekis – susipažinti su žmogaus kūnu, atliekant užduotis, susijusias su išoriniu žmogaus kūnu, analizuojant žmogaus vidaus organus, atliekant skirtingas žmogaus pojūčių veiklas bei pasineriant į žmogaus jausmų pasaulį.

Lapkričio mėnesį vaikai atliko veiklas išoriniam žmogaus kūnui pažinti: darė pirštų antspaudus, stebėjo juos per padidinamąjį stiklą, lygino, svarstė, kaip sudarytas žmogaus piršto antspaudas. Vaikai darė savo pėdų iškarpas, matavo jas, lygino su draugo. Projektinių užsiėmimų metu vaikai atidžiau pažvelgė į savo akių spalvą, sudarė lentelę ir išsiaiškino, kokios spalvos akių grupėje vaikai turi daugiausiai.

Gruodį pažvelgėme giliau į žmogaus kūną ir išsiaiškinome, kad žmogaus žarnynas net 7 metrų ilgio, kad geriau įsivaizduotume, pamatavome 7 metrus virvės ir sulankstėme ją taip, kad tilptų į žmogaus pilvą. Baliono pagalba matavome plaučių tūrį: vaikai vienu įpūtimu pripūtė balionus ir matavimo juosta pamatavome baliono skersmenį. Iš popierinių maišelių ir šiaudelių gaminome plaučių modelį – kiek nuostabos sukėlė tai, kad maišelį galima pripūsti.

Sausis buvo nuostabus tuo, kad galėjome atrasti žmogaus pojūčius. Pirmiausia, aiškinomės, kokius pojūčius turi žmogus ir kokie žmogaus organai padeda juos pojūčius pajusti. Sužinojome, kad žmogus turi 5 pojūčius. Veiklų metu pasigaminome akinius iš šenilo juostelių regėjimo pojūčiui gerinti.

Mūsų dar laukia žmogaus emocijų veiklos, kurias atliksime vasarį. Veiklos bus įtraukiančios ir suteikiančios žinių, o mokymasis per projektinę veiklą praturtina mokytojų patirtį bei gilina vaikų žinojimą.

Laura Bajoriūnė,

Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ socialinė pedagogė ekspertė,

eTwinning programos ambasadorė Šiaulių regione

 

 

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dainutė Dubinienė
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas