Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Šiaulių meras lankėsi Metų mokytojų pamokose

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas šiemet pratęsė gražią tradiciją ir su Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuviene aplankė ,,Metų mokytojo“ nominaciją spalio mėnesį pelniusius pedagogus jų mokyklose. Miesto vadovas dalyvavo geriausiųjų metų mokytojų pamokose, bendravo su jų mokiniais.

Šiaulių miesto meras A. Visockas prieš keletą metų pradėjo tradiciją artimiau susipažinti su Metų mokytojais tapusiais Šiaulių mokyklų pedagogais. Savivaldybės vadovas ir šiemet džiaugėsi proga įsitikinti, kad mokyklose dirba daug puikių mokytojų, galinčių būti puikiais pavyzdžiais tiek jaunajai kartai, tiek kolegoms pedagogams.

Kiekvienais metais, minint Tarptautinę mokytojų dieną, dešimčiai Šiaulių miesto pedagogų įteikiami Metų mokytojo apdovanojimai ir piniginės premijos.

Susitikimai su Metų mokytojais

Šiaulių Dainų muzikos mokyklos neformaliojo vaikų švietimo (muzikos) kanklių specialybės mokytoja ekspertė Lora Andriuškienė nuolat su savo mokinių meno kolektyvais dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose tautinių instrumentų ansamblių ir orkestrų festivaliuose „Tūto“, „Tirlytis“, yra jų dirigentė. Mokytoja Lora taip pat yra liaudies instrumentų orkestro, kuris  apdovanotas „Aukso puokštės“ apdovanojimu, įkūrėja ir vadovė, festivalio „Pramoginė muzika ir tautiniai instrumentai“ organizatorė, metodinių leidinių „Šiaurės Lietuvos kanklininkai, birbynininkai ir kompozitoriai“, „Kanklių specialybės techninio mokymo rekomendacijos muzikos ir meno mokyklose 1–8 klasėse“ autorė.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė lankėsi ir stebėjo šios Metų mokytojos vestą integruotą pamoką-koncertą, kurioje kanklėmis buvo atliekami ne tik lietuvių liaudies, bet ir Baroko epochos muzikos kūriniai. Svečiai turėjo galimybę išgirsti lietuvių liaudies instrumentų orkestro atliekamus kūrinius, klausytis kanklių kvarteto ir metalofono muzikavimo.

---

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos specialioji pedagogė-logopedė metodininkė Rasa Kasparienė sėkmingai įgyvendina įtraukiojo ugdymo praktikas, yra aktyvi mentorė – moko naujai pradėjusius dirbti kolegas taikyti naujausius ugdymo(si) metodus plėtojant įtraukųjį ugdymą. Specialistė yra sukūrusi unikalią specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių pasiekimų ir pažangos stebėsenos sistemą, organizuoja metodinius renginius, kuriuose dalijasi darbo patirtimi su miesto, šalies ir užsienio šalių pedagogais.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė dalyvavo specialiosios pedagogės-logopedės Rasos Kasparienės vedamose logopedinėse pratybose „Garsų u, ū, i, y skyrimas“, kuriose buvo lavinama pradinių klasių mokinių foneminė klausa, gilinami skaitymo, žodžių ir sakinių sudarymo gebėjimai. Svečiai, kartu su mokiniais, turėjo galimybę atlikti individualias užduotis naudojant mokomąsias aplinkas „Worwal“ ir „Plickers“, įsivertinti logopedinių pratybų metu atliktą veiklą.

Šiaulių miesto meras padėkojo vaikams ir pedagogei už  pamoką, pradžiugindamas ne tik parodytu dėmesiu, bet ir dovanėlėmis.

---

Šiaulių Dainų progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Irena Kazymirkienė  aktyviai dalyvauja Šiaulių miesto, šalies pedagoginėje, visuomeninėje, kultūrinėje ir savanorystės veikloje. Mokytoja Irena gerąsias darbo praktikas skleidžia miesto, šalies pedagogams, yra Šiaulių švietimo kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo programų vertinimo ekspertė, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Edukologijos katedros bei Mokymosi visą gyvenimą centro lektorė. Mokytojos Irenos Kazymirkienės vedamose pamokose kiekvienas mokinys turi galimybę aktyviai veikti, patirti sėkmę ir ja džiaugtis. 

Lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje, kurioje dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė, mokytoja Irena savo mokinius – antrokus – kvietė aptarti mažybinių žodžių lietuvių kalboje vartojimo reikšmę ir prasmę.  

Meras Artūras Visockas pasidžiaugė, kad mokykla yra patraukli ir įkvepianti vieta ugdytis jauniesiems šiauliečiams. Jis akcentavo gimtosios kalbos svarbą, pastebėjo, kad mokykloje vaikai žaismingai ugdosi lietuvių kalbos įgūdžius, įgyja meilę gimtajai kalbai, ugdo kūrybiškumą. Mokiniai domėjosi svečiais ir nuoširdžiai klausinėjo apie Šiaulių miesto mero darbo ypatumus bei šio darbo svarbą Šiaulių miestui. Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė pakvietė Dainų progimnazijos antrokus apsilankyti Šiaulių miesto Švietimo skyriuje.

---

Šiaulių Jovaro progimnazijos šokio mokytojo, vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblio „Šėltinis“ vadovo Romualdo Laugalio pedagoginė veikla išplėtota ne tik miesto, šalies, bet ir tarptautiniu lygiu – mokytojo vadovaujamas šokių kolektyvas „Šėltinis“ aktyviai dalyvauja ir pelno prizines vietas tarptautiniuose muzikos ir šokio festivaliuose Lietuvoje ir užsienio šalyse: Juodkalnijoje, Italijoje, Graikijoje, Lenkijoje, Makedonijoje, Čekijoje. Mokytojas Romualdas buvo paskirtas 2022 m. ir 2023 m. regioninėse dainų ir šokių šventėse, o 2024 m. Šimtmečio Lietuvos dainų šventės šokių dienos „Amžių tiltais“ vyriausiuoju baletmeisteriu.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė svečiavosi mokytojo Romualdo Laugalio vedamoje šokio pamokoje. Pamokos dalyviai turėjo galimybę iš arčiau pažinti tautinį šokį – ne tik kaip pastatyti koją, kokį žingsnį žengti, bet ir kurti santykį poroje bei kolektyve. Užrašas ant Mokytojo marškinėlių „MES – LIETUVA“, turbūt, geriausiai atspindi ne tik šios pamokos, bet ir viso jo gyvenimo tikslus. Meras Artūras Visockas dėkodamas mokytojui Romualdui už ypatingą indėlį ugdant mokinius teigė, kad „tokių mokytojų dėka šis šokantis jaunimas – tai mus vienijanti kalba ir auganti Lietuvos kultūra dar ilgai bus gyva!“

---

Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė Joana Mekšriūnienė savo užsidegimu ir kūrybiškumu kelia mokinių mokymosi motyvaciją, stiprina savivaldų mokymąsi. Išskirtinis mokytojos gebėjimas – ugdyti mokinių lyderystę. Mokytojos vedamos integruotos įvairių dalykų ir geografijos pamokos padeda mokiniams įvertinti savo kompetencijas ir rasti būdus turimoms žinioms gilinti.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kartu su Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuviene apsilankė mokytojos Joanos Mekšriūnienės vedamoje pamokoje, kurioje buvo pristatytos geografinių informacinių sistemų (GIS) panaudojimo galimybės – naudodamiesi ArcGIS Online įrankiais, mokiniai atliko Šiaulių miesto gamtinės, ekonominės ir socialinės geografinės padėties analizę, kūrė skaitmeninius žemėlapius bei rengė pristatymus įvairiomis Šiaulių miesto plėtros temomis. Pamokoje vyko Šiaulių miesto mero ir mokinių diskusija apie šiuo metu Šiaulių mieste vykstančius pokyčius bei planuojamus projektus.

---

Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Laima Perminienė, ugdydama mokinius puoselėja jų saviraiškos laisvę tyrinėjant meno ir technologijų įvairovę, skatina įgytas žinias ir gebėjimus pritaikyti besikeičiančioje visuomenėje. Mokytoja Laima aktyviai dalijasi gerosiomis praktikomis su šalies ir užsienio šalių pedagogais, veda atviras pamokas savo mokyklos ir miesto kolegoms. Mokytojos iniciatyva nuolat organizuojami respublikiniai kūrybinių (dailės) darbų konkursai, parodos. 

Mokytojos Laimos Perminienės vedamoje technologijų pamokoje „Žaliasis raštingumas. Antrinio dizaino idėjos“ lankėsi Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė. Pamokoje mokytoja sutelkė mokinius kūrybiniam užduočių sprendimui, kritinio mąstymo ugdymui bei tvariam vartojimui, kuris kasdien vis labiau būtinas mūsų išgyvenimui. Septintokai susipažino su antrinio dizaino principais, perdirbamo gaminio (arba jo pakuotės) ženklinimu, o praktinio darbo metu, „prikeldami“ daiktus antram gyvenimui, ugdėsi pagarbą aplinkai, ieškojo naujovių ir problemų sprendimo idėjų.

Miesto meras Artūras Visockas pasidžiaugė mokinių kūrybiškumu. Vyko smagi visų – 7c klasės mokinių, mokytojos ir pamokos svečių – filosofinių klausimų ir atsakymų diskusija ir fotosesija.

---

Šiaulių techninės kūrybos centro neformaliojo švietimo mokytoja, „Sumaniosios inžinerijos“ būrelio vadovė Simona Skėrė yra ne tik pedagogė, bet ir inžinierė – pedagogės unikalūs gebėjimai teoriją pritaikyti praktiniuose sprendimuose daro didelę įtaką mokinių akademiniam ir asmeniniam tobulėjimui. Ugdymo procese mokytoja Simona taiko inžinerinio projektavimo metodiką, kuri padeda mokiniams identifikuoti problemą, generuoti idėjas, planuoti sprendimą, kurti prototipus, atlikti bandymus. Mokytojos Simonos mokiniai aktyviai dalyvauja ir pelno prizines vietas tarptautiniuose, regioniniuose ir respublikiniuose konkursuose.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė stebėjo mokytojos Simonos Skėrės vedamą užsiėmimą, kurio metu mokiniai aptarė energijos tvermės dėsnį, praktiškai tyrinėjo trinties jėgos poveikį, eksperimentuodami išbandė, kaip skirtingi paviršiai veikia judančio objekto stabdymo kelią.

Svečiai džiaugėsi mokinių aktyvumu ir įsitraukimu į tyrimus, kurie ugdo jų gebėjimą analizuoti, kritiškai mąstyti ir kūrybiškai spręsti problemas. 

---

Šiaulių universitetinės gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė Rasa Stoškuvienė savo darbe vadovaujasi patriotiškumo ir tautiškumo nuostatomis, ugdo menines ir pilietines vertybes. Mokytojos Rasos profesionalumas padeda rasti individualų kelią į kiekvienos jaunos asmenybės tobulėjimą ir augimą. Ugdomojoje veikloje mokytoja Rasa Stoškuvienė daug dėmesio skiria liaudies muzikos, dainuojamosios tautosakos aktualizavimui. Mokytoja Rasa aktyviai skleidžia gerąją darbo praktiką, veda atviras pamokas, seminarus, mokymus, organizuoja ir režisuoja renginius, yra lektorė ir kūrybinių dirbtuvių „Teatro laboratorija“ organizatorė.

Šiaulių universitetinėje gimnazijoje apsilankę Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė turėjo puikią galimybę mokytojos Rasos Stoškuvienės vedamoje muzikos pamokoje, kartu su gimnazijos pirmokais ne tik pamuzikuoti, bet ir sudalyvauti kūrybiniame procese – kartu kurti repą apie viduramžių muzikos epochą ir pabandyti jį atlikti. Smagi, inovatyvi ir kūrybingumą skatinanti veikla leido per žaismę įsisavinti svarbiausius viduramžių muzikinę epochą charakterizuoja aspektus. 

---

Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Mireta Visockienė aktyviai dalyvauja tarptautinėje projektinėje veikloje, yra viena iš mokymo priemonių „PYKŠT POKŠT eksperimentai. Matematika 3–5 metų vaikams“ ir „PYKŠT POKŠT eksperimentai. Inžinerijos 3–5 metų vaikams“ bendraautorė, nuolat dalijasi gerąja darbo praktika, vesdama mokymus ir seminarus miesto bei šalies pedagogams STEAM veiklų tematika.    

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė aktyviai dalyvavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Miretos Visockienės vedamoje veikloje, kurioje kartu su vaikais ieškojo atsakymo į penkiametės užduotą klausimą „Kodėl medžių lapai rudenį pakeičia spalvą?“. Vaikai, naudodamiesi skaitmeniniu mikroskopu, tyrinėjo įvairius lapus ir stebėjo jų spalvingumą, atliko bandymą ir aiškinosi, kaip chlorofilas bei spalvų pigmentai nudažo įmerktą popierių, piešė linksmus fantastinius lapus ir jų piešinius fotografavo planšetiniais kompiuteriais.

Veiklą stebėję svečiai džiaugėsi penkiamečių žingeidumu, kūrybiškumu, aktyviu dalyvavimu ir betarpišku bendravimu. 

---

Šiaulių Salduvės progimnazijos matematikos mokytoja ekspertė Ingrida Žurauskė ugdymo procese profesionaliai taiko virtualias mokymosi aplinkas bei įrankius – EDUKA, Microsoft TEAMS, EDUTEN, PADLET, ELICĖJUS platformas – aktyviai dalijasi gerąja darbo praktika, skaitydama pranešimus konferencijose, vesdama atviras pamokas miesto, šalies ir užsienio šalių pedagogams. Mokytoja Ingrida, kartu su savo mokiniais, įgyvendino Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos projektą „Sumanaus moksleivio akademija“, dalyvavo Vilniaus TECH universiteto programoje „Ateities inžinerija“, įkūrė mobilią klasę, įrengė „Žaliąją sienelę“ gamtos mokslų kabinete.

Svečiuodamiesi mokytojos Ingridos Žurauskės vedamoje matematikos pamokoje Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė ne tik stebėjo veiklą, bet ir įsitraukė į matematinių užduočių sprendimą, analizavimą, diskusiją. Mokiniai ir svečiai prisiminė, kaip sprendžiamos lygtys, dalyvavo matematiniame lygčių diktante, o įgytas žinias įsivertino atlikdami ,,Vienaragių lenktynes“ Socrative platformoje.

---

Švietimo skyriaus informacija. 

Mero padėjėja Alaina Bosė