Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų vadovai dalyvavo projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ mokymuose „Strateginis valdymas ir poveikio matavimas“

Gegužės 22 ir 29 dienomis įvyko praktinių lyderystės mokymų programos „Tinklaveika stiprinant įgūdžius ir kuriant ryšius“ mokymai tema „Strateginis valdymas ir poveikio matavimas“.

Mokymuose dalyvavo visų Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų vadovai. Mokymus vedė lektorė dr. Ieva Adomaitytė-Subačienė, Valdymo inovacijų agentūros vadovė, Vilniaus universiteto dėstytoja, sertifikuota tarptautinio kokybės standarto „Equass“ auditorė, kokybės standarto „Nokas“ konsultantė, Nacionalinių paslaugų kokybės reikalavimų kūrimo projekto ekspertė prie LR SADM.

Lektorė aptarė viešųjų paslaugų kokybę, jos užtikrinimo būdus ir paslaugų kokybės sąsają su strateginio planavimo metodika. Diskutuota apie socialinį poveikį, poveikio ir rezultatų matavimą, įvardinti veiklos ir poveikio vertinimo etapai, veiklos rodikliai (KPI) ir jų identifikavimas. Kalbėta apie rodiklių ypatumus socialinių ir švietimo paslaugų srityse, tokius kaip organizacijos ir kliento lygmens rodikliai, SMART rodikliai. Aptarta subalansuotų rodiklių sistema.

Lektorė dr. I. Adomaitytė-Subačienė teigia, kad poveikis visada yra pokytis. Pristatyta „Pokyčių teorija (ToC)“ – analitinis įrankis, naudojamas suprasti ir planuoti pokyčius socialinėse sistemose. Ji apibrėžia, kaip veikia sistema, kokie yra norimi pokyčiai ir kokie veiksmai reikalingi norint juos pasiekti. Mokymuose dalyviai atliko su „Pokyčių teorija“ susijusias užduotis, aptarė jų rezultatus.

Taip pat aptartas ir socialinio poveikio vertinimas ir teikiamų paslaugų tobulinimas: vertinimo procesas, struktūra, metodai, vertinimo proceso planavimas, suinteresuotų šalių įtraukimas, duomenų poveikio vertinimui rinkimo būdai, sistemos, naudojamos duomenims rinkti, ir kiti aspektai.

Praktinių lyderystės mokymų programą sudaro keturi moduliai: „Švietimo įstaigos įvaizdžio ir komunikacijos valdymas“, „Strateginis valdymas ir poveikio matavimas“, „Personalo valdymas švietimo įstaigoje“, „Švietimo įstaigos atsparumas neapibrėžtumo sąlygomis“.

Mokymų programa suteiks galimybę mokyklų vadovams stiprinti įgūdžius ir kurti ryšius, siekiant plėtoti Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų tinklaveiką, kuri užtikrins tarpmokykliniu bendradarbiavimu grįstą ugdymo organizavimą, atvers galimybes materialiaisiais, intelektiniais ir žmogiškaisiais ištekliais naudotis visų bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams ir mokytojams.

 

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos I“ finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 

Praktinių lyderystės mokymų programą parengė ir mokymus organizuoja Šiaulių miesto švietimo centras.

„Tūkstantmečio mokyklos I“ projektą įgyvendiną Šiaulių miesto savivaldybė.

Projektą finansuoja #NextGenerationEU lėšomis

Projektą įgyvendina #Europos socialinio fondo agentūra

#Tūkstantmečio mokyklos

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dainutė Dubinienė
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas