Spalio 28–31 dienomis Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos dvylika mokinių dalyvavo grupinio mobilumo projekte Taline, vykdydami Erasmus+ programą Nr. 2024-1-LT01-KA121-SCH-000226606. Lydimi mokytojos Lauros Palivonienės ir logopedės Dalios Ralytės mokiniai susipažino su naujais draugais iš Talino Ristiku Põhikool mokyklos bei dalyvavo įvairiose kultūrinėse ir edukacinėse veiklose, kurios praturtino jų mokymosi patirtį ir gilino žinias apie Estijos kultūrą. Bendros pamokos ir kultūriniai užsiėmimai skatino draugystės ryšius ir plėtojo įvairias mokinių kompetencijas, įtraukė į neįprastus mokymosi nuotykius bei suteikė galimybę įgyti naujų įgūdžių.
Mobilumo veiklų savaitę vaikai dalyvavo estų ir anglų kalbos, matematikos ir fizinio ugdymo pamokose, kurias vedė mokytojos Triin Heinsalu-Lauri ir Mari Tamur. Kiekvienas užsiėmimas buvo kupinas kūrybiškų ir įtraukiančių veiklų, kurios skatino mokinių bendradarbiavimo ir kritinio mąstymo įgūdžius. Kalbos pamokose vaikai lavino kalbinius gebėjimus ir iš arčiau susipažino su Estijos kultūra, o matematikos ir fizinio ugdymo pamokos stiprino jų gebėjimą dirbti komandoje bei pasitikėjimą savimi. Ši integracija ne tik praturtino mokymosi procesą, bet ir skatino supratimą bei draugiškumą tarp mokinių.
Kultūrinės veiklos, pavyzdžiui, lankymasis Talino senamiestyje, Proto muziejuje ir Talino Pilyje, leido mokiniams ne tik atrasti Estijos istoriją, bet ir suvokti mokymosi už klasės ribų svarbą. Istorinės edukacijos ir miesto lankytinų vietų tyrinėjimas padėjo gilinti vaikų supratimą apie Estijos kultūrą, o interaktyvios veiklos ir pasivaikščiojimai senamiesčio gatvėmis suteikė nepamirštamų įspūdžių, ypatingai tiems, kurie pirmą kartą lankėsi užsienyje.
Šiame projekte ypatingas dėmesys buvo skirtas mokinių su specialiaisiais poreikiais integracijai. Kiekvienas dalyvis buvo įtrauktas į bendras veiklas draugiškoje ir palaikančioje aplinkoje, užtikrinant, kad kiekvienas jaustųsi priimtas ir įvertintas. Tokia integracija skatino supratingumą, vienybę ir draugiškumą, praturtindama visų dalyvių patirtis.
Paskutinę viešnagės dieną vaikai buvo apdovanoti Erasmus+ sertifikatais, patvirtinančiais jų dalyvavimą šiame tarptautiniame projekte. Šis kelionės etapas leido vaikams ne tik susirasti naujų draugų, bet ir jaustis tarptautinės bendruomenės dalimi, suvokti mokymosi svarbą skirtingose kultūrose ir praplėsti akiratį. Projekte įgyta patirtis neabejotinai prisidės prie mokinių asmeninio ir akademinio augimo, suteikdama pasitikėjimo savimi ir žinių tolimesniems mokymosi iššūkiams.
Daugiau įspūdžių apie įvykusį grupinį mokinių mobilumą kviečiame pasižiūrėti sukurtoje elektroninėje knygoje:
Projekto koordinatorė Laura Palivonienė
Nuotraukos Lauros Palivonienės