Lapkričio 7 ir 14 dienomis įvyko pirmieji mokymų programos „Mokytojų lyderystė: pedagoginė praktika, inovacijos ir bendradarbiavimas“ mokymai tema „Skaitmeninės technologijos ir dirbtinio intelekto įrankiai inovatyviai pamokai“.
Dalyvavo visų Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokytojai ir pagalbos mokiniui specialistai. Mokymus vedė Rita Nemanienė, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos informatikos mokytoja metodininkė. Ji daugiau kaip 10 metų veda seminarus ir skaito pranešimus konferencijose pedagogams, dalindamasi žiniomis apie skaitmeninių įrankių integravimą į pamokas bei STEAM veiklas. Kita lektorė – Laura Palivonienė, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė, kuriai inovatyvumas yra ne tik žodis, bet ir gyvenimo būdas. Laura ne tik skatina savo mokinius mąstyti kūrybiškai, bet ir dalijasi savo patirtimi su mokytojais, vesdama seminarus ir skaitydama pranešimus konferencijose.
Lektorės aptarė skaitmeninių technologijų ir dirbtinio intelekto (DI) sprendimų panaudojimo aktualumą šiuolaikinėje klasėje. Kalbėjo apie tai, kad dirbtinis intelektas ir skaitmeniniai įrankiai tampa mokytojų kasdienybės dalimi. Aptarė skaitmeninio turinio kūrimo strategijas: kaip planuoti ir kurti pamokoms efektyvius mokomuosius išteklius. Mokymų metu lektorės atliko praktinių pavyzdžių analizę.
Lektorės akcentavo dirbtinio intelekto integravimo į ugdymo procesą svarbą. Pristatytos DI panaudojimo galimybės – tai pagalba mokytojui įvairiose mokymo srityse, mokinių įtraukimas naudojant DI ir skaitmenines technologijas. Mokymų metu mokytojai ir pagalbos mokiniui specialistai praktiškai išbandė įvairius skaitmeninės komunikacijos įrankius ir metodikas, tinkamas bendradarbiauti ir geriau organizuoti grupinį darbą, individualizuoti ir personalizuoti mokinių užduotis.
Lektorės suorganizavo kūrybines dirbtuves, kuriose kiekvienas mokymų dalyvis kūrė interaktyvią pamoką naudodamas DI ir skaitmeninius įrankius. Išklausę mokymus mokytojai ir pagalbos mokiniui specialistai sukurs metodinių priemonių rinkinį „Skaitmeninės technologijos ir dirbtinio intelekto įrankiai inovatyviai pamokai“.
Mokymų programą „Mokytojų lyderystė: pedagoginė praktika, inovacijos ir bendradarbiavimas“ sudaro keturi moduliai: „Komunikacija ir bendradarbiavimas“, „Skaitmeninės technologijos ir dirbtinio intelekto įrankiai inovatyviai pamokai“, „Lyderystė ir psichologinis atsparumas besikeičiančioje aplinkoje“, „Šiuolaikinė pamoka: nuo idėjos iki rezultato“.
Ši mokymų programa suteiks dalyviams reikiamų įgūdžių ir žinių, reikalingų efektyviai pedagoginei praktikai, taikant inovacijas ir stiprinant lyderystę nuolat kintančioje mokymo aplinkoje.
Projektas „Tūkstantmečio mokyklos I“ finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Mokymų programą parengė ir mokymus organizuoja Šiaulių miesto švietimo centras.
„Tūkstantmečio mokyklos I“ projektą įgyvendina Šiaulių miesto savivaldybė.
Programa finansuojama #NextGenerationEU lėšomis
Programą įgyvendina #Europos socialinio fondo agentūra
"Tūkstantmečio mokyklos I" projekto Lyderystės veikiant veiklų koordinatorė Kristina Nesovienė.