Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Vyksta užterštos žemės valymo projektas, ką apie tai manote?

Viename Šiaulių objekte besidarbuojanti mokslinė-gamybinė biotechnologijų įmonė „Biovala“ dalyvauja ir  „Phy2Climate“ mokslinių tyrimų projekte. Įvairiose šalyse, taip pat ir Lietuvoje, yra dideli žemės plotai, kurie yra užteršti ir todėl nėra tinkami naudoti.

Fitoremediacijos proceso metu augalai ir su jais susiję mikrobiomai naudojami teršalams stabilizuoti, skaidyti, pašalinti ir ištraukti iš dirvožemio. Augalų užauginta biomasė biorafinavimo gamykloje paverčiama švariu biokuru. Bioanglis gaminama metalurgijos pramonei. Taikoma technologija vadinama termokatalitiniu procesu.

 

Anot įmonės „Biovala“ atstovo Žygimanto Kidiko, be technologijos tvarumo ir poveikio aplinkai, taip pat vertinamas ir socialinio priimtinumo lygis vietos bendruomenės grupėse:

„Norint sklandžiai įgyvendinti projektus, svarbu atpažinti naujų technologijų suvokimą. Vietos bendruomenės narių požiūrio supratimas galėtų padėti įveikti pradines kliūtis komercializuojant naujas technologijas. Maloniai kviečiame tapti mūsų iniciatyvos dalimi. Mes vėl susisiekiame su jumis ir prašome jūsų atsiliepimų“.

Sužinokite daugiau apie Phy2Climate technologiją ir atsakykite į trumpą klausimyną paspaudę šią nuorodą: >>Projekto "Phy2Climate" apklausa<<

Trumpas video apie projektą

Nerodome video, kadangi nesutinkate su rinkodaros slapukais

Tarptautinių ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis