Gruodžio 2 ir 3 dienomis vyko renginiai „Komandos formavimo mokymai“, juose jaunuoliai itin kūrybiškai prisistatė ir pristatė savo pomėgius, mokėsi dirbti komandoje, įveikti iššūkius taikydami „LEGO Serious Play“ metodą. Renginys vyko dvi dienas, jame dalyvavo Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 6–8 klasių mokiniai. Pirmoji diena buvo skirta 6 klasių, antroji – 7–8 klasių mokiniams.
Mokymus vedė sertifikuoti „LEGO Serious Play“ metodikos specialistai Ugnė Bagušinskaitė ir Karolis Bilčius. Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai, naudodami „Lego Seriuos Play“ metodiką, pasinėrė į interaktyvias komandines patirtis, padėjusias gilinti savęs pažinimą, lavinti problemų sprendimo, komandinio darbo, lyderystės ir kūrybiškumo įgūdžius. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę tyrinėti savo asmenines stiprybes, patirti, ką reiškia efektyvus darbas komandoje. Užsiėmimų metu mokinių sukurtos Lego® konstrukcijos tapo unikaliomis istorijomis, atspindinčiomis jų idėjas, emocijas ir požiūrį į komandą. Lektoriai džiaugėsi matydami, kaip kūrybiškumas ir bendradarbiavimas ne tik skatino moksleivių saviraišką, bet ir suartino juos kaip vieningą komandą.
Šių renginių organizavimui keliama sąlyga, kad juose turi dalyvauti ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai. Tai buvo dvi puikios dienos, kurios dar kartą patvirtino, kad kuo įvairesnė komanda, tuo ji sėkmingesnė. Vaikus abi dienas lydėjo puiki nuotaika, geros emocijos, šypsenos ir komandinė dvasia ir stiprybė. Iš renginio mokiniai išėjo kupini pasitikėjimo savimi, žinių ir įgūdžių, kaip dirbti komandoje.
Iš viso suplanuoti 5 lyderystės gebėjimų ugdymo renginiai visų mokinių lyderystei skatinti. Keturiuose itin inovatyviuose, įdomiuose renginiuose Šiaulių miesto moksleiviai dar turės galimybę dalyvauti. Trumpai apie juos: antrasis renginys „Kūrybinių dirbtuvių ciklas“ paremtas „Design Thinking“ metodika, moksleiviai užsiėmimų ciklų metu kurs socialines idėjas, iniciatyvas Šiaulių miestui; trečiasis – patyriminė stovykla „Aš ir komanda“, joje dalyviai gilinsis į savo stiprybes ir mokysis dirbti bendradarbiaujant komandoje, trečiasis – festivalis „LyderiAUK!“, jame jaunuoliai ugdys savo lyderystės įgūdžius ir asmeniškai patirs, ką reiškia būti gera lydere ar lyderiu, ketvirtasis – „Idėjų festivalis“, kuriame pasidžiaugsime visų renginių metu mokinių sukurtais rezultatais.
Projektas „Tūkstantmečio mokyklos I“ finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Mokymų programą parengė ir mokymus organizuoja Šiaulių miesto švietimo centras.
„Tūkstantmečio mokyklos I“ projektą įgyvendina Šiaulių miesto savivaldybė.
Programa finansuojama #NextGenerationEU lėšomis
Programą įgyvendina #Europos socialinio fondo agentūra
#Tūkstantmečio mokyklos